Rychlý kontakt

RDG CENTRUM, s.r.o.

Jiráskova 1389

516 01 Rychnov n. Kn.

rdg@rdgcentrum.eu

Fax: +420 494 532 050

Fax: +420 494 545 991 (mamografie a MR)

Vedení/administrativa

Prim.MUDr. Milan Čižinský, CSc.
+420 494 515 640

Vedoucí radiologický asistent
+420 731 163 641

Ekonomický úsek
+420 494 515 609
+420 734 141 177

MR - Magnetická rezonance

Přístrojové vybavení: SIGNA 1,5T  MR/i Echospeed  od firmy  GE

Seznámení s výkonem:

Vyšetření magnetickou rezonancí  (MR) je moderní zobrazovací radiodiagnostická metoda, využívající změn magnetického pole v těle vyšetřovaného. Pomocí této metody se dá velmi podrobně zobrazit struktura tkání  lidského těla a to zejména při neurologických onemocněních, nemocích pohybového aparátu, cév, břicha, pánve a srdce. Její škodlivé biologické účinky nebyly dosud prokázány. Přesto je v těhotenství (hlavně v jeho prvních 3 měsících) pokládána za rizikovou v zájmu ochrany vývoje plodu.

Magnetickou rezonancí nesmí být vyšetřen pacient s kardiostimulátorem, defibrilátorem, kochleárním, či jinými elektronickými implantáty, pacient s ponechanými elektrodami po odstranění kardiostimulátoru či defibrilátoru, pacient s aneurysmatickými  cévními  svorkami (klipy), s kovovými magnetickými cizími tělesy a to v hlavě, očnici, atd. !!

Příprava a průběh vyšetření:

 • Příprava probíhá pouze u vyšetření žlučníku a žlučových cest, kde je potřeba přijít nalačno. Při vyšetření prostaty je dobré mít naplněn alespoň z poloviny močový měchýř.
 • Po příchodu na recepci předáte recepční žádanku a obdržíte k vyplnění  Informovaný souhlas s vyšetřením MR. Formulář si také můžete stáhnout v pdf formátu  v SOUBORECH KE STAŽENÍ a přinést už vyplněný sebou, tím si zkrátíte čas strávený u nás ).
 • Před samotným vyšetřením se v kabince převléknete do připraveného sterilního pláště, odložíte veškeré kovové předměty (hodinky, mince, šperky, vlásenky, naslouchadla, podprsenky s kovovými háčky či kosticemi, brýle, vyjímatelné zubní protézy, fixační dlahy, protézy, atd,), kovové předměty mohou způsobit úraz a poškodit elektronické zařízení MR přístroje. Personálu MR také nahlašte větší plochu tetování na těle.
 • Během výkonu ležíte na vyšetřovacím stole MR přístroje ve válcovitém prostoru (tunelu) hlavou či nohama dovnitř podle typu vyšetření. Vyšetření je nebolestivé a provádí se v několika sériích v čase od 15-ti do 60-ti minut. Je provázeno velkým nepříjemným hlukem, který potlačujeme nasazením sluchátek sloužících také k dorozumívání Vás s radiologickým asistentem při probíhajícím vyšetření. Velmi důležité je ležet v absolutním klidu po celou dobu vyšetření, jakýkoli pohyb vede ke znehodnocení obrazů a tím i celého vyšetření. V odůvodněných situacích je nutné  podání kontrastní látky do žíly, o její aplikaci rozhoduje lékař radiolog, alergická reakce na MR kontrastní  látku je velmi vzácná, kojící matky po vyšetření s kontrastní  látkou přeruší kojení na 24 hodin.
 • U pacientů s kloubními náhradami (kyčle, kolena…) lze vyšetření provést po 6-8 týdnech od operace.
 • Všeobecnou překážkou při MR vyšetření  je neklid pacienta pro bolest či klaustrofobii (strach z uzavřených prostor). Jestliže se Vás to týká, požádejte svého ošetřujícího lékaře o premedikaci analgetiky či sedativy. V tomto případě musíte mít sebou doprovod a nesmíte řídit motorová vozidla.

Jak se objednat:

Na MR vyšetření je nutné se objednat:

 • telefonicky na tel.č.:  494 502 652, 494 502 650 
 • osobně na pracovišti MR v areálu nemocnice v Rychnově nad Kněžnou

Statimová vyšetření po domluvě s lékařem

Ordinační doba:

Po      7:00 – 14:00 hod

Út       7.00 - 14.00 hod.

St       ZAVŘENO

Čt      7.00 - 14.00 hod.

Pá      7.00 - 14.00 hod.

Ceník:

MR vyšetření jsou hrazena zdravotními pojišťovnami.

Ceny pro samoplátce na vyžádání.

Vítáme Vás v našem RDG centru

Jsme  moderní zdravotnické zařízení nabízející komplexní služby v oboru RADIODIAGNOSTIKA. Naše pracoviště je na vysoké technické úrovni. Je plně digitalizované, což přináší vysokou kvalitu obrazové dokumentace a následně vysokou výtěžnost ze samotného vyšetření.
U nás najdete pracoviště magnetické rezonance, CT, RTG, OPG (rtg zubů), mamografie (mamodiagnostika a mamografický screening) a Intervenční radiologie.

Předností naší společnosti je profesionalita a dlouholetá zkušenost.  Samozřejmostí je osobní přístup a vysoká pečlivost.

Nabízíme Vám ...

U nás najdete pracoviště:

 • Digitální RTG
 • RTG zubů (OPG)
 • Magnetická rezonance (MR)
 • Počítačová Tomografie (CT)
 • Mamografie a screening
 • Intervenční radiologie